Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Guvernatorja e Shtetit të Iowa-s takon përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Guvernatoren e Shtetit të Iowa-s, Kim Reynolds.

Takimi nis në orën 09:50 dhe mediat fillimisht do të marrin pamje nga pritja që Presidentja Osmani i bën Guvernatores Reynolds, ndërkaq më pas edhe në takimin e përbashkët.

Pas takimit, Presidentja Osmani dhe Guvernatorja Reynolds do të nënshkruajnë marrëveshjen e marrëdhënies së shteteve simotra dhe bashkëpunimit në mes të Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Iowa-s (Shtetet e Bashkuara), në hollin e Kuvendit, ndërkaq pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje, do të deklarohen për media.

Sipas njoftimit të Presidencës, mediat e interesuara për ta përcjellë takimin luten të jenë në Presidencë më së largu në orën 09:30.

E në orën 11:15, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim Guvernatoren e shtetit të Iowa-s, Kim Reynolds.

Kurse, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, mirëpret në takim, Guvernatoren e shtetit të Iowa-s, Kim Reynolds.

Takimi nis në orën 11:50 dhe mediat mund të marrin pamje te hyrja kryesore e Qeverisë.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së