Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Haki Abazi me deklaratë befasuese: Kemi policë të djegur, ndoshta edhe të vrarë në veri të Kosovës

 
   

Ish-deputeti i LVV-së, Haki Abazi ka folur në seancën e jashtëzakonshme ku po raportohet për situatën në veri dhe kidnapimit të tre pjesëtarëve të policisë së Kosovës.

Ai ka thënë provimi është kaluar kur ushtarët e KFOR-it janë vendosur në fron më ballafaqimin me kriminelët serbë.

“Faleminderit shumë për KFOR-in dhe NATO që kanë hyr në mes, që mos të ballafaqohen me mollotovët e kriminelëve serbë, e ne sot kemi policë të njësisë speciale të djegur, të lënduar ndoshta edhe të vrarë.

Nëse dikush ka deshtë më e ve në dyshim mbrojtjen e Kfor’it dhe Nato’s, të SHBA-së apo ë BE-së, ata i vendosën ushtarët e tyre në frontin e ballafaqimit me kriminelët serbë, mjaftueshëm, provimi është kaluar”, ka thënë Abazi në Kuvend.