Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Haradinaj: Kurti po kërkon shpëtim tek kriminelët në veri, shkarkimi i tij është urgjencë kombëtare

 
   

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se shkarkimi i kryeministrit Kurti është “urgjencë kombëtare”.

Haradinaj ka renditur fushat në të cilat ai thotë se kryeministri Kurti ka dështuar, e këtu përmend edhe prishjen e raporteve me aleatët.

Kreu i AAK-së e akuzon po ashtu Kurtin për korrupsion e hajni.

Në këtë mënyrë, sipas liderit të AAK-së, “Kurti i kapun në pabesi dhe i dënuar prej tyre, po kërkon shpëtim te kriminelët në veri”.