Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Haradinaj: Shqiptarët më së miri e dinë ndjenjën e largimit me forcë nga atdheu

 
   

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se shqiptarët e dinë më së miri ndjenjën e largimit me forcë nga atdheu.

Kështu ka thënë Haradinaj me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve. 

“Dita Botërore e Refugjatëve na rikujton përpjekjen e okupatorit serb për spastrimin etnik duke deportuar me forcë miliona shqiptarë nga Kosova gjatë Luftës Çlirimtare 1998-1999, por edhe deportimin e qindra mijëra të tjerë anekënd botës nga zonat e luftës”, është shprehur Haradinaj. 

Haradinaj ka falenderuar të gjithë ata që strehuan familjet shqiptare në ditët më të vështira. 

Shqiptarët më së miri e dinë ndjenjën e largimit me forcë nga atdheu”.

Falënderues përjetësisht ndaj të gjithë miqve tanë kudo nëpër botë që strehuan familjet shqiptare në ditët më të vështira”, ka thënë Haradinaj.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike

Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve