Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Haradinaj tregon se çfarë biseduan me ambasadorin francez

 
   

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka njoftuar se është takuar sot me ambasadorin e Francës në Kosovë, Olivier Guerot.

Ai tha se bashkë me ambasadorin kanë ndarë shqetësimin e përbashkët për gjendjen në Veri.

Gjatë takimit, biseduam edhe për nevojën e deeskalimit të situatës dhe zbatimin sa më parë të Marrëveshjes së Ohrit. Franca gjithnjë ka pasur një rol të rëndësishem në të gjitha fazat nëpër të cilat ka kaluar Kosova, sikundër që e ka edhe në situatën aktuale.”-shkroi Haradinaj.
 

PAs tensioneve në veri reagimet ishin të shumta.