Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Haradinaj viziton Pejën pas vërshimeve, fton institucionet për mobilizim

 
   

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj njoftoi përmes Facebook se kishte shkuar për të parë situatën nga afër pas vërshimeve në Pejë. Ai u shpreh se kishte ndarë dhimbjen me familjen e viktimave.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Vizitova sot qytetin e Pejës, për të parë nga afër situatën e krijuar pas vërshimeve.

Ndamë dhimbjen me familjen Ademaj, e cila humbi më të dashurit e tyre në këtë tragjedi.

Ftoj Qeverinë e Kosovës dhe institucionet relevante për mobilizim të menjëhershëm duke ndarë një fond emergjent për t’u dalë në ndihmë të gjitha familjeve të cilat pësuan nga këto vërshime.

Jemi me qytetarët e Pejës në këto ditë të vështira!