Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Hasani: Nënën time e kanë rrahur kur erdhi për vizitë në burgun e Beogradit

 
   

Ish-i burgosur politik, Nait Hasani, ka treguar një moment kur nëna e tij e kishte vizituar në burgun e Beogradit dhe që e njëjta ishte rrahur.

Hasani i ftuar në Edicionin Special, mes tjerash ka thënë se pos nënën e tij, i kanë rrahur edhe familjarët e tjerë kur i kanë vizituar në Beograd.

“Sjelljet e gardianët ishin më ashpra ndaj neve. Problemi ka qenë me familjet tona kur vinin në vizitë, sepse ata organizonin protesta jashtë, nënën time e kanë rrahë jashtë kur ka ardhur për vizitë, i kanë rrahur familjarët tanë, duke konsideruar shkak Millosheviqin si i burgosur për shkak të Kosovës dhe ne jemi shkaktarë të burgosur aty”, u shpreh Hasani.

Ai tregoi se në burgun e Beogradit ka qëndruar për rreth dhjetë muaj.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, kundërshtojnë kontrollet

Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase

Lajme

Policia po e ruan argjendarinë, pronari i së cilës u arrestua lidhur me grabitjen në Suharekë

Lajme

Persona të panjohur e sulmojnë fizikisht dhe ia vjedhin telefonin e kuletën