Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Hoti kritikon qeverinë për uljen e shpenzimeve për FSK-në: E nxjerrin në marshim në Mitrovicë, por shpenzimet i zvogëlojnë

Ish-kryeministri i Kosovës njëherit deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, ka kritikuar Qeverinë Kurti për zvogëlimin e shpenzimeve për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Hoti me fakte ka prezantuar sesi këto shpenzime janë ulur në 1.25 për qind për dallim që në vitin 2022 ishin 1.53 për qind.

Ai ka thënë se shpenzimet për mbrojtjet janë më të ulëta sesa kërkohet nga NATO prej 2 për qind.

“Këta nuk janë për këtë punë. Këta nuk kanë rezon shtetëror.

Këta janë të fokusuar vetëm në mashtrimin e opinionit. Ja fakti: e nxjerrin FSK-në në marshim në Mitrovicë, e në anën tjetër shpenzimet për mbrojtje i zvogëlojnë”, ka shkruar Hoti.

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së