Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Hoti: Qeveria të punojë ngushtë me aleatët për lirimin e 3 policëve dhe për dënimin e Serbisë

 
   

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosvoës dhe ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas komunikatës së DASH në të cilën bëhet thirrje për lirimin e 3 policëve.

Hoti ka thënë se tashmë e gjithë vëmendja e Qeverisë duhet të jetë në lirimin e pakusht të 3 policëve të Kosovës që po mbahen në burgjet e Serbisë.

Ai thotë se duhet punuar ngushtë me aleatët për lirim të menjëhershëm dhe për dënim të Serbisë për këtë akt agresioni dhe për shkelje elementare të të drejtave të njeriut, meqë s’kanë lejuar që shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Beograd t’i vizitojë ata.

Reagimi i plotë i Avdullah Hoti:

E gjithë vëmendja e Qeverisë duhet të jetë në lirimin e pakusht të tre policëve që po mbahen në burgjet serbe. Duhet punuar ngushtë me aleatët për lirimin e tyre të menjëhershëm dhe për dënimin e Serbisë për këtë akt agresioni, si dhe për shkelje elementare të të drejtave të njeriut pasi nuk ka lejuar që shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Kosovës në Beograd të vizitojë policët.

Përherë mirënjohës dhe falenderues ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës!