Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Hoxhaj diskuton për themelimin e Institutit Parlamentar me drejtoreshën e NDI-së

 
   

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka takuar sot drejtoreshën e Institutit Kombëtar Demokratik (NDI) në Kosovë, Nancy Soderberg.

Hoxhaj  përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka njoftuar se ka zhvilluar një takim me ambasadoren Nancy Soderberg, drejtoreshë e Institutit Kombëtar Demokratik (NDI) në Kosovë. 

Në shkrim thuhet se diskutuan për idenë e themelimit të një Instituti Parlamentar, i cili, sipas Hoxhajt, do ta fuqizojë Kuvendin e Kosovës në avancimin e mbikëqyrjes dhe transparencës në institucion. 

Gjithnjë kënaqësi ta pres në zyrë ambasadoren Nancy Soderberg, drejtoreshë e Institutit Kombëtar Demokratik (NDI) në Kosovë. Diskutuam për idenë e themelimit të një Instituti Parlamentar, i cili do ta fuqizojë Kuvendin e Kosovës në avancimin e mbikëqyrjes dhe transparencës në institucion.”, ka shkruar ai.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë