Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Hoxhaj: Organizimi i zgjedhjeve në veri nga OSBE-ja, kthim prapa për Kosovën

 
   

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se kërkesa që zgjedhjet të përsëriten në veri dhe të organizohen nga OSBE-ja, paraqet një kthim prapa për Kosovën.

Përmes një reagimi në rrjetin social Facebook, nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka treguar qëndrimin e tij rreth kërkesës që zgjedhjet në veri të përsëriten, pas tensioneve të fundit atje.

“Në dekadën e kaluar, organizimi i zgjedhjeve në veri të Kosovës është kryer ekskluzivisht nga KQZ-ja e Kosovës.

Kërkesa që zgjedhjet të përsëriten në veri dhe të organizohen nga OSBE-ja, paraqet një kthim prapa për Kosovën!”, ka shkruar Hoxhaj. 

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Këta janë 6 aktivistët e PSD-së që u arrestuan nga Policia

Lajme

Ngrihet aktakuzë ndaj një serbi, dyshohet për përfshirje në Masakrën e Dubravës

Lajme

Policia sulmoi gazetarët me sprej dhe mjete të forta

Lajme

Protesta kundër Trendafilovës, Policia arreston disa protestues