Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

I moshuari në Ferizaj i jep fund jetës së tij, dyshohet se konsumoi ‘Domestos’

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje pasdite në Ferizaj, ku një person është gjetur pa shenja jete në shtëpinë e tij në rrugën ‘Hil Mosi’.

Sinjali mëson se viktima është 79-vjeçari, Metush Koxha, i cili sipas informacioneve të para, dyshohet se ka kryer vetëvrasje.

Burimet brenda Emergjencës kanë bërë me dije se kanë pranuar thirrje për ndihmë, pasi viktima dyshohej se ka konsumuar preparate higjienike [Domestos] dhe ishte në rrezik për jetën.

Ekipi mjekësor ka dalë menjëherë në vendin e ngjarjes, ku kanë gjetur të moshuarin pa ndjenja dhe pas ekzaminimeve për shenjat vitale, mjeku ka konstatuar se viktima ka ndërruar jetë.

Lidhur me rastin është njoftuar edhe Policia të cilët kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në kuadër të veprimeve hetimore për të zbardhur rrethanat se si ka ndodhur ngjarja, kanë marrë edhe dëshminë e djalit të viktimës.

Me urdhër të prokurorit, rasti është cilësuar ‘Vetëvrasje’.

Related posts
Lajme

Habit qeveria Rama: Kush ka më shumë se një partnerë, dënohet deri në 3 vite burg

Lajme

Këta janë dy të dyshuarit për plagosjen e dy vëllezërve Veliu në Rahovec

Lajme

Polonia do të ndalojë furnizimin me armë për Ukrainën për shkak të mosmarrëveshjes së grurit

Lajme

Dita e dytë e Samitit të Paqes dhe Demokracisë, merr pjesë ambasadori gjerman në Kosovë