Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Idiot, debil”, Kraki reagon ashpër ndaj Ramës pas propozimit të planit për Asociacion – përmend Baton Haxhiun

Profesori në Universitetin e Parisit, Nezir Kraki ka reaguar pas propozimit të draft-statutit të Edi Ramës për Asociacionin e Komunave me shumicë serbe.

Ai në një postim në Facebook e cilësoi Ramësn si një idiot dhe debil, që ku edhe terminologjinë e ka ekskluzivisht serbe ku flet për temën e asociacionit.

“«Komunat serbe të Kosovës» u tha sot gazetarvëe despoti oligark i Shqipërisë me lecka. Dmth aq pak di ai për Kosovën dhe aq pak interesohet për të saqë edhe terminologjinë e ka ekskluzivisht serbe ku flet për temën e asociacionit. Jo komunat serbe o idiot por komunat me shumicë serbe se nuk i takojnë Serbisë ato pavarësisht si ta ka sqaru Batoni ty. Debill”, deklaroi Kraki, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

Kështu siç ka degradu Tirana në aleancë me Beogradin, Shqipëria mund të jetë Bjollorusia e Serbisë për rrethimin dhe pushtimin e Kosovës, në rast lufte.

Dmth, përveç vitit 98-99, në më shumë se një shekull, në momentet më të rëndësishme, Kosova është tradhtu nga Shqipëria. Kjo Shqipëri që sot e turpëron secilin shqiptar të drejtë e të ndershëm në Ballkan e në botë.

«Komunat serbe të Kosovës» u tha sot gazetarvëe despoti oligark i Shqipërisë me lecka. Dmth aq pak di ai për Kosovën dhe aq pak interesohet për të saqë edhe terminologjinë e ka ekskluzivisht serbe ku flet për temën e asociacionit. Jo komunat serbe o idiot por komunat me shumicë serbe se nuk i takojnë Serbisë ato pavarësisht si ta ka sqaru Batoni ty. Debill!