Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

IHMK: Edhe sot pritet të ketë reshje shiu në rajonin e Dukagjinit

Në rajon e Dukagjinit edhe gjatë ditës së sotme pritet të ketë reshje shiu.

Kështu ka konfirmuar për Telegrafin, Besim Aliu nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK).

Aliu bëri të ditur se reshje shiu do të ketë pasdite.

“Sot pasdite pritet të ketë sërish reshje shiu në rajonin e Dukagjinit”, tha ai.

Ndryshe, të shtunën si pasojë e reshjeve të shumta të shiut në qytetin e Pejës janë shkaktuar vërshime.

Nga vërshimet kanë humbur jetën një nënë së bashku me birin e saj, ndërsa janë lënduar disa tjerë.

Gjithashtu ka pasur edhe dëme të shumta materiale, uji ka dëmtuar vetura si dhe ka depërtuar në brendi të disa shtëpive.

Institucionet e shtetit kanë ofruar gjithë kapacitet që të ndihmohen qytetarët në Pejë.