Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

KFOR del me reagim: Ftojmë të gjitha palët të përmbahen nga veprimet provokuese

KFOR ka dalë me një reagim ku thuhet se vazhdojnë ta mbështesin dialogun si rruga kryesore për të arritur stabilitet afatgjatë.

“KFOR vazhdon ta mbështesë dialogun e ndërmjetësuar nga BE si rruga kryesore për të arritur stabilitet afatgjatë dhe të pakthyeshëm dhe për të ulur tensionet në Veri të Kosovës.”

“Ftojmë të gjitha palët që të bashkohen për shtensionimin e situatës dhe të përmbahen nga veprimet provokuese që janë kundër interesit të të gjithë njerëzve në Kosovë”, u tha në njoftimin e KFOR-it.

KFOR ka ftuar të gjitha plët që të përmbahen nga veprimet provokuese “që janë kundër interesave të të gjithë njerëzve në Kosovë”.

“KFOR vazhdon të jetë vigjilent dhe krejtësisht i aftë për të përmbushur mandatin e tij që derivon nga rezoluta 1244 e OKB-së për të ofruar mjedis dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet në Kosovë”, tha KFOR.


Related posts
Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës

Lajme

Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, kundërshtojnë kontrollet

Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase