Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Klinaku: Albin Kurti e ka përça faktorin politik shqiptar në Luginën e Preshevës

 
   

Faton Klinaku nga OVL-UÇK ka hedhur kritika të forta në drejtim të kryeministrit Kurti.

Klinaku në reagimin e tij shkruan se, Adem Demaçi ka qenë i dëshpëruar me Albin Kurtin, i njëjti e ka përça faktorin politik në Luginën e Preshevës dhe se pritet ta përçajë faktorin politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

“Së pari, Adem Demaçi ka qenë i dëshpëruar me ty Albin Kurti;Së dyti, e ke përça faktorin politik shqiptar në Kosovën Lindore (Preshevë, Medvegjë e Bujanoc);Së treti, ke shkuar në Çair por jam i sigurt se do ta përçani edhe faktorin politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut” shkruan Klinaku.

Shkrimi i plotë i tij

Së pari, Adem Demaçi ka qenë i dëshpëruar me ty Albin Kurti;

Së dyti, e ke përça faktorin politik shqiptar në Kosovën Lindore (Preshevë, Medvegjë e Bujanoc);

Së treti, ke shkuar në Çair por jam i sigurt se do ta përçani edhe faktorin politik shqiptar në Maqedoninë e Veriut.

P.S

Sa t’ke njerëz të hipnotizuar, “grahi” se mirë e ke.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Rrufeja godet tufën e bagëtive në Gramsh

Lajme

Tre trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Borelli i bën thirrje Serbisë ta tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën

Lajme

Kurti: Zotimi i njëanshëm i pararendësit tim s’e lejon FSK-në në veri, por kufiri duhet të ruhet