Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Koncesioni 100 milionë € i sterilizimit, arrestohet biznesmeni Ilir Rrapaj

Është arrestuar Ilir Rrapaj. Biznesmeni është prangosur për llogari të hetimit të SPAK për koncesionin e sterilizimit.

Tenderi me vlerë 100 milionë Euro me afat 10-vjeçar, u fitua nga një grup kompanish italiane, ku Ilir Rrapaj posedonte 40% të aksioneve.

Koncesioni po hetohet prej vitesh, teksa SPAK kishte kërkuar nga policia që biznesmeni të shoqërohej dhe të dërgohet në Prokurorinë Speciale për t’u pyetur nga prokurorët anti-korrupsion.

Kujtojmë se lidhur me çështjen, janë pyetur nga SPAK ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqja dhe zv/ministri Klodian Rrjepaj.

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë