Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Konjufca: Shpresoj që kjo festë të sjell lumturi e paqe

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar myftiun Naim Tërnava për festën e Kurban Bajramit, gjatë një vizite në Bashkësinë Islame të Kosovës.

Gjatë vizitës Konjufca uroi të gjithë qytetarët e besimit mysliman duke shpresuar që kjo festë të sjellë lumturi e paqe.

“E shfrytëzoj rastin që në emër te Kuvendit të Kosovës myftiut Tërnava dhe të gjithë besimtarëve t’ua uroj Bajramin e Kurbanit. Shfrytëzoj rastin të falënderoj myftiun Tërnava për punën e tij në dimensionin edhe të zhvillimit te misioneve humane të cilat Bashkësia Islame gjithnjë i ka zhvilluar. Po ju uroj edhe një herë për këtë festë të rëndësishme e po shpresoj që kjo festë të ju sjell fat, lumturi e paqe”, deklaroi Konjufca.


Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual