Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Krasniqi fton Kurtin të marrë pjesë në Kuvend: Çka do të ndërmarrë Qeveria për kthimin e policëve tanë

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, e ka cilësuar rrëmbimin e tre policëve në veri nga Policia e Serbisë si akt agresioni kundër Republikës së Kosovës.

Krasniqi tha në seancën e Kuvendit se dje ka ndodhur përshkallëzim i situatës së sigurisë në veri.

“Rrëmbimi i tre policëve të Kosovës është një akt agresioni kundër Republikës sonë. Është e paekuivoke shkelja e sovranitetit dhe integritetit territorial. Në këtë moment përtej qëndrimeve e vlerësimeve të kujtdo prioritet i prioriteteve duhet të jetë kthimi i policëve tanë në Kosovë dhe pranë familjeve të tyre duke garantuar shëndetin dhe sigurinë e tyre”, tha kreu i PDK-së.