Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Krerët e shtetit homazhe te varri i ish presidentit Rugova dhe Demaçit në 24-vjetorin e çlirimit

Për nder të 12 qershorit Ditës së Çlirimit, presidentja Vjosa Osmani së bashku me kryeministrin Albin Kurti dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca bënë homazhe te varri i ish-presidentit Ibrahim Rugova.

Pas homazheve te varri i Rugovës ata bënë homazhe edhe te varri i veprimtarit Adem Demaçi.

Në orën 09:30, homazhe bëjnë edhe në Kompleksin Memorial “Adem Jashari”, në Prekaz.

Ndërsa, në orën 11:00, bëjnë nderim te Pllaka Përkujtimore për ushtarët e NATO-s.


Related posts
Lajme

E pazakontë në Greqi! Tufa e deleve futet brenda serës dhe konsumon 100 kg hashash

Lajme

Vrau shqiptarin me kaçavidë dhe u përplasën me makinë, 34-vjeçari kyç gojën

Lajme

Vuçiq i ankohet Emirateve të Bashkuara Arabe, siç pretendon për “dhunën” që po iu bëhet serbëve në Kosovë

Lajme

2 efektivë policie gjejnë pistoletë në makinën e shërbimit në Tiranë, dyshimet e para