Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kuqezinjtë vulosin fitoren, sigurojnë 3 pikëshin kundër Ishujve Faroe

Ka përfunduar edhe përballja e tretë për kualifikueset e Euro 2024 mes Shqipërisë dhe Ishujve Faroe.

Ndeshje e cila i dhuroj kombëtares një 3 pikësh të rëndësishëm me rezultatin 3-1. Kuqezinjtë patën një performance të mrekullueshme mbrëmjen e sotme pasi që në sekondat e para Shqipëria gjeti portën gol i cili nuk u llogarit pasi ishte offsite.

https://5pyetjet.al/wp-content/uploads/2023/06/obAVQ-1.mp4?_=1

shte minuta e 20 kur Asani arriti të gjente saktë portën.

Ishte Seferi i cili pasoi për Bajramin ku më pas ai dha një asis të mirë për Asanin. Ky i fundit nuk gaboi dhe dërgoi në avantazh Shqipërinë.

https://5pyetjet.al/wp-content/uploads/2023/06/kj6oy-2.mp4?_=2

Cikalleshi humbi një mundësi të artë për të dyfishuar rezultatin pasi nuk ishte i saktë me gjuajtjen saktë të një 11 metërshi. Portieri kundërshtar i kuptoi krahun dhe bëri një pritje të saktë duke i mohuar Shqipërisë një festë të dytë.

https://5pyetjet.al/wp-content/uploads/2023/06/5m2Ng.mp4?_=3

Ndërsa pjesa e dytë ishte në favor të Shqipërisë pasi në minutën e 51 Shqipëria gjeti avantazhin me një super gol të Asllanit.

Me një goditje në distancë Asllani gjeti pjesën e brendshme të traversës i cili përfundoi brenda portës duke mos i lejuar asnjë reagim portierit kundërshtar.