Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kurti arrin në Qeveri, pas pak pret në takim mysafirët e rëndësishëm

 
   

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka arritur në ndërtesën e Qeverisë, ku po pritet të takojë emisarin e BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak dhe emisarin e SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Kurti është paraparë të takohet me Lajçakun e Escobarin nga ora 20:00, por dy emisarët ende nuk kanë arritur.

Kurti ishte i pranishëm në finalen e Kupës së Kosovës në futboll mes Prishtinës e Gjilanit, të cilën e fitoi Prishtina 2:0.

Ai ia dorëzoi trofeun kapitenit të Prishtinës, Gledi Mici.