Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kurti beson se do ta fitojë Prizrenin: Prizreni frymon me Lëvizjen, kishim një shkëputje të shkurtër por po kthehemi

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se këtij subjekti politik i janë bashkuar 300 anëtarë të rinj në Prizren. Në takimin e djeshëm ka marrë pjesë edhe kryeministri Kurti, i cili ka thënë se Prizreni po e forcon lidhjen me VV’në.

“Prizreni po e forcon lidhjen me VETËVENDOSJE!-n, dhe kryeqyteti i kulturës e i historisë shumë shpejt do i kthehet punës së mbarë progresiste dhe lidhjes me mirëqeverisjen demokratike”, ka thënë Kurti.

Kryeministri ka përmendur rrugën Prizren- Tetovë, hekururshën që do e lidhë Prizrenin dhe Gjakovën, që sipas tij janë dy prej projektveve që do të kontribuojnë në lidhjen e shqiptarëve dhe në zhvillimin ekonomik të Prizrenit.

“Rruga Prizren-Tetovë, hekurudha që do e lidhë Prizrenin me Gjakovën dhe Shkodrën janë dy prej projekteve në infrastrukturë që kemi filluar e që do të kontribuojnë si në lidhjen e shqiptarëve ashtu edhe në zhvillimin ekonomik të Prizrenit, tha Kryeministri, i cili kujtoi spitalin e këtij qyteti dhe Universitetin “Ukshin Hoti” që në këto tre vite janë transformuar.”

Në Prizrenin që udhëhiqet nga Shaqir Totaj i PDK’së, Kurti tha se “kishin një shkëputje por po kthehen”.

“Në Prizren kishim një shkëputje të shkurtër por po kthehemi dhe këtë e dëshmon anëtarësimi i lartë dhe i vazhdueshëm i qytetarëve në subjektin tonë. Prizreni frymon me Lëvizjen për këtë jemi garantues secili prej nesh dhe të gjithë ne së bashku”,tha Kurti.