Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kurti në Gjakovë, përkujton dëshmorët Elton Zherka e Përmet Vula

Dëshmorët e kanë datën e rënies së tyre heroike që nuk është thjesht ditë e vdekjes, por është ditë e ndërrimit të jetës, që i dha jetë e liri popullit tonë. Kështu ka deklaruar kryeministri Albin Kurti në 25 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve Elton Zherka dhe Përmet Vula.

Kurti i shoqëruar nga ministra të kabinetit qeveritar dhe deputetë të Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, bëri sot homazhe dhe vendosi kurora me lule te varrezat e qytetit të Gjakovës, aty ku prehen përjetësisht “Yjet e Gjakovës”.

Pas homazheve, kryeministri kujtoi se Eltoni edhe Përmeti, kanë rënë në betejën e Junikut në ballafaqim të drejtpërdrejtë me forcat armike të Serbisë së bashku me Bekim Berishën dhe me Bedri Shalën.