Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kurti pyet Abdixhikun e Krasniqin: A t’i arrestojë kriminelët me koordinim a pa koordinim, a me shurdhues a pa shurdhues

 
   

Kryeministri Albin Kurti ka marrë fjalën në Kuvendin e Kosovës dhe ka komentuar kërkesat e kreut të LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kreut të PDK-së, Memli Krasniqi, për të arrestuar kriminelët në veri të Republikës së Kosovës.

Kurti ka pyetur Abdixhikun dhe Krasniqin se a duhet t’i arrestojë këta kriminelë me koordinim apo pa koordinim.  

“Arrestimin e kriminelëve në veri, a ta bëj me koordinim apo pa koordinim”, ka thënë Kurti, teksa buzëqeshte.

Ndërkohë deputetin Abelard Tahiri e ka pyetur se arrestimi i kriminelëve a duhet të ndodh me shurdhues apo pa shurdhues.

“A me shurdhues a pa shurdhues”, ka thënë Kurti.