Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Kurtit merr pjesë sot në ngjarjet e 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e kryeministrit Albin Kurti për ditën e sotme.

Nga ora 11:00, ai merr pjesë në tribunën në shënim të 145-vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Një orë më vonë, Kurti do të marrë pjesë në manifestimin qendror për 145-vjetorin e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit dhe 24-vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Nga ora 14:00, Kurti, në përmbyllje të shënimit të 145- vjetorit të Lidhjes, bën homazhe në Kompleksin e Lidhjes së Prizrenit.