Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Lajçak takon Lord Peach, diskutojnë për dialogun Kosovë-Serbi

 
   

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak, ka takuar të dërguarin e Britanisë së Madhe për Ballkanin Perendimor, Lord Peach.

Përmes një cicërime në Twitter, Lajçak ka shkruar se me Peach ka diskutuar për përpjekjet e BE-së në diakogun Kosovë-Serbi.

Lajçak ka shkruar se me të dërguarin e Britanisë së Madhe ka shkëmbyer edhe vlerësime për zhvillimet e fundit në rajon.

“Pasi u ktheva në Bruksel, u njoha me  të dërguarin e Ballkanit Perëndimor Lord Peach. Gjithmonë është mirë të dëgjojmë për aktivitetet e tij të fundit, të shkëmbejmë vlerësime për zhvillimet e fundit në rajon dhe ta informojmë atë për përpjekjet tona në Dialog”, ka shkruar Lajçak.