Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Lirohen për qarkullim tri pikat kufitare me Serbinë

Janë liruar për qarkullim tri pikat kufitare me Serbinë, Jarinje, Merdar dhe Bërnjak.

Kështu bën të ditur Ministria e Punëve të Brendshme, saktësisht Qendra Kombëtare e Menaxhimit Kufitar sipas të dhënave të fundit të përditësuar në ora 12:58, transmeton Telegrafi.

Më herët këto pika kufitare kanë qenë të bllokuara për shkak të protestave që janë mbajtur në Serbi.

Siç njofton MPB, tashmë rrugët janë të lira për qarkullim dhe se dalja dhe hyrja në territorin e Kosovës bëhet nga tre deri në pesë minuta.

 


Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së