Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Horoskopi

“Lufta” mes Marsit dhe Uranit po vjen, cilat shenja të Horoskopit duhet të kenë kujdes

Planeti Mars do të formojë një aspekt dinamik katror nga shenja e Luanit me Uranin subversiv nga Demi. Ky aspekt kërkon vëmendje të veçantë pasi mund të sjellë shpërthime, reagime apo edhe aksidente. Kjo është një periudhë në të cilën ka gjasa të kemi zbulime, të cilat do të na nxjerrin nga vetja. Ky aspekt i vështirë astrologjik do të ndodhë më 26/06 dhe ndikimi i tij do të jetë i fortë për të paktën 2-3 ditë më pas.

Cilat shenja duhet t’i kushtojnë më shumë vëmendje?

Demi

Urani është në shenjën tuaj dhe brenda pak ditësh do të formojë një katror me Marsin nga Luani, ndaj kjo periudhë karakterizohet nga tensioni dhe humori shpërthyes, i cili gjendet në familje dhe në shtëpi. Është e mundur të bini në konflikt me njerëzit shumë të afërt, të ndjeni se askush nuk ju kupton dhe se nevojat tuaja janë mënjanë. Megjithatë, do të ishte mirë të shmangni shpërthimet dhe sjelljet reaguese, sepse vetëm sa do ta vështirësojnë situatën. Është gjithashtu e mundur që një person nga e kaluara të shfaqet, ose të keni një zbulim që do t’ju zërë në befasi.

Luani

Urani sheshon shenjën tuaj Marsin, kështu që do të jeni në qendër të vëmendjes. Ngjarjet e papritura, sjelljet shpërthyese dhe tensionet ka të ngjarë t’ju shqetësojnë në ditët në vijim. Ato do të ndikojnë kryesisht në marrëdhëniet tuaja romantike apo profesionale. Për periudhën e ardhshme mund të ketë një ndërprerje përfundimtare në një marrëdhënie, ose një sherr që do të sjellë fund. Ndarjet dhe distancimet janë pra disa nga rezultatet e këtij aspekti dinamik.

Peshorja

Është koha për të rimenduar kontaktet tuaja sociale dhe kjo sepse do të ketë trazira të mëdha. Ka mundësi që të shkëputeni me disa njerëz, pasi të kuptoni se ata nuk ju bashkojnë më me besime dhe vlera të përbashkëta, ose në një farë mënyre ju shtypin dhe nuk ju lejojnë të jeni vetvetja. Qoftë një mik apo partner i ngushtë, ka mundësi që marrëdhënia mes jush të vështirësohet shumë dhe të largoheni dukshëm. Së fundi, prisni që realizimet e papritura ose disa çështje financiare të dalin në sipërfaqe, të cilat do t’ju bëjnë të rishikoni qëllimet tuaja për të ardhmen dhe do t’ju detyrojnë të ndryshoni kursin tuaj./abcnews.al