Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Maliqi: Dalja e Kurtit në Paradë lajm i mirë

 
   

Analisti politik, Agon Maliqi, ka komentuar daljen e sotme të kryeministrit Albin Kurti në Paradën e Krenarisë.

Maliqi ka thënë se dalja e Kurti në Paradë është një lajm i mirë, si një vazhdimësi e mirë e cila ishte vendosur nga krerët e shtetit.

Maliqi ka thënë se nga një veprim i tillë i Kurtit, militanti mesatar do të përjetoj një kushllus të madh emocional, por thotë se ndoshta një pjesë edhe edukohen pak.

“Mospajtimet e thella anash, lajm i mirë dalja e parë e Kurtit në paradën e krenarisë, si vazhdimësi e një standardi tashmë të vendosur prej prijësve të shtetit.

Militanti mesatar përjeton kushllus të madh emocional, por një pjesë e vogël ndoshta edhe edukohet pak.”, ka shkruar Maliqi.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë

Lajme

​Gërvalla takon homologun e saj nga Singapori, diskutojnë për thellimin e marrëdhënieve shtetërore