Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Mbi 50 % dalja në zgjedhje në Mal të Zi

Në Mal të Zi po mbahen zgjedhjet e gjashta parlamentare që nga rikthimi i pavarësisë, në të cilat të drejtë vote kanë 542.468 qytetarë. Në zgjedhje marrin pjesë 15 lista.
Qendrat e votimit janë të hapura në orën 07:00 dhe do të mbyllen në orën 20:00.

Koalicioni i Demokratëve dhe URE bëri të ditur se sipas të dhënave të tyre, pjesëmarrja në zgjedhjet parlamentare në Mal të Zi deri në orën 19:00 ishte 50,41 për qind.

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare në Mal të Zi deri në orën 18 votuan 45.5 për qind e votuesve ose rreth 246.8 mijë qytetarë, njoftoi Qendra për Tranzicion Demokratik (CDT).

Sipas të dhënave të kësaj organizate joqeveritare, deri në orën 18:00 në veri të Malit të Zi kanë votuar 50,2 për qind, në pjesën qendrore 47 për qind dhe në jug 37,4 për qind./RTCG/

Tags:Related posts
Lajme

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Lajme

Shokon Naim Miftari: Kjo teori e pistë mund të jetë shkaktari i vrasjes së Liridonës

Lajme

Deputetët e opozitës përplasen me Gardën, kundërshtojnë kontrollet

Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase