Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Media serbe: Liburn Aliu sulmohet nga serbët në Leposaviq – gjuhet me vezë e ngjyrë të kuqe

 
   

Ministri i Infrastrukturës Liburn Aliu, i cili në orët e hershme të mëngjesit ka hyrë në ndërtesën e komunës së Leposaviqit, është larguar pas gjysmë ore dhe serbët e grumbulluar kanë hedhur ngjyrë të kuqe dhe vezë në drejtim të xhipit të ministrit, i cili më pas është përcjellë në drejtim të stacionit të policisë, saporton Kosovo-online.

Sipas medias serbe, Aliu ka shfrytëzuar momentin kur një numër i vogël njerëzish janë mbledhur para komunës dhe kanë hyrë për të vizituar kryetarin e sapoemëruar Lulzim Hetemi, i cili prej 16 ditësh nuk kishte dalë nga ndërtesa e komunës.

Ndërkohë serbët për të 16-tën ditë po protestojnë para ndërtesës së komunës në Leposaviq.

Ata po kërkojnë largimin e kryetarit dhe Njësisë Speciale nga ajo pjesë.