Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lifestyle

Mënyra më e lehtë për të shpëtuar nga flokët e yndyrshëm

Yndyra e flokëve përbën arsyen bazë të ankthit të bukurisë që mund të përballojë një femër.

Luftojeni atë duke marrë masa mbrojtëse dhe të iu bëjnë që të harroni komplet ekzistencën e saj.Flokët kërkojnë kujdes shumë veçantë dhe të vazhdueshëm! Në lidhje me këtë po ju rekomandojmë dy maska një herë në javë për flokët me yndyrë!

Përbërësit:

1 lugë mjaltë,

1 lugë e ujit,

1 e verdhë veze,

lëng nga gjysmë limoni.

Përdorimi:Përzieni të gjithë përbërësit së bashku.

Lani flokët tuaj, aplikoni maskën, lëreni të veprojë 15 minuta dhe pastaj shpëlani flokët mirë. Pas kësaj flokët tuaj do të duken të shëndetshme dhe me shkëlqim!

Maska 2

Përbërësit

1/3 gotë uthull molle

1 lugë mjaltë

10 pika vaj lavande

lëngu i 1 limoni ose gjysmë limoni të shtrydhur

Përdorimi:

Përziejeni të gjitha bashkë derisa të shkrihet mjalti. I lani flokët, i fshini me peshqir dhe pastaj vendoseni përbërjen nga rrënja tek majat.Lëreni 20 minuta e pastaj shpëlajeni.Related posts
Lifestyle

Si duhet të jetë mëngjesi juaj, sipas shkencës?

Lifestyle

Shenjat që tregojnë se jeni një njeri i mirë

Lifestyle

E majta, dora e ‘djallit’! Nga udhëheqësit më të mëdhenj, multimiliarderët e deri tek familjet mbretërore këta janë mëngjarashët e njohur

Lifestyle

Disa metoda për ta kapërcyer frikën gjatë fluturimit me aeroplan