Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Miftaraj: Nëse një ministër e linçon një prokuror apo gjykatës, gjasat janë të mëdha që ai po hetohet

 
   

Drejtori i Institutit të Kosovës për Drejtësi, Ehat Miftaraj, ka reaguar pas sulmeve të pushtetit ndaj prokurorëve e gjyqtarëve.

Miftaraj ka thënë se nëse një ministër e linçon me emër një polic, gjykatës apo prokuror, atëherë ka gjasa të mëdha që ai ministër të jetë duke u hetuar.

Postimi:

Në momentin qe nje minister ose politikan fillon me i linçu publikisht me emer dhe mbiemer policët, prokurorêt apo gjykatësit e caktuar, mundësitë që ai minister apo politikan është duke u hetuar per korrupsion janë shumë të mëdha!

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë