Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Mot i vranët dhe riga shiu, këto do të jenë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me riga shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë Celsius.

Në Prishtinë temperaturat minimale do të jenë 17 gradë, gjersa maksimalja do të arrijë deri në 24 gradë Celsius, ndërkaq në Pejë temperaturat do të sillen ndërmjet 18 e 25 gradë.

Në Prizren temperaturat minimale do të jenë 19 gradë Celsius gjersa maksimalja do të shkojë deri 26 gradë.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut.