Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Moti bën ndryshimin drastik, ja çfarë pritet të ndodhë nesër me temperaturat

Moti për ditën e nesërme, pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme të thata dhe të nxehta.

Dita prite të jetë me mot të kthjellët por nuk do të mungojnë edhe vranësirat kalimtare kryesisht në relievet malore në lindje.

Këto vranësira do të shoqërohen me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta, sipas parashikimit nga SHMU.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/s ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era hera-herës me shpejtësi 6-8m/s.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 15 deri 30°C

në zonat e ulëta 17 deri 35 °C

në zonat bregdetare 20 deri 32°C

Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike