Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“Mua s’më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju” – Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës

Teksa deputeti i VV-së Armend Muja deklaroi se s’do të ketë më vend për bandat kriminale që i zaptojnë institucionet e Kosovës, i menjëhershëm ishte reagimi i gazetarit serb, Branislav Kërstiq.

Ai e akuzoi ashpër Mujën se si gjeneratë e re e VV-së, po krijojnë probleme politike.

“Ju vet e keni kapë me zor atë rol. Jo me zgjedh problemin. Brenda shtetit s’keni problem me Serbinë. Mua s’më intereson Serbia,unë jam atdhetar i veriut por jam pjesëtar i Kosovës, jam kosovar sikur ju i nderuar zotri. Me këtë pushtet me zor nuk bëhet asgjë.”, i tha Kërstiq – deputetit Muja.

Më poshtë momenti i plotë i përplasjes. /Gazeta10


Related posts
Lajme

Bajqinovci: Pa u dënuar e sanksionuar Serbia, nuk shoh të ardhme në dialog

Lajme

Pasi dështuan ta mbyllin, Albin Kurti e Rozeta Hajdari shkojnë në ambientet e Klan-it

Lajme

Berisha: Edi Rama dhe urdhër që për Kosovën të mos diskutohet në Kuvend

Lajme

Sulmi në Banjskë, Haradinaj”: Terroristët kishin këtë plan