Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Muharremi: Mbrëmë është diskutuar gjerë e gjatë për Asociacionin, qeveria po e fsheh realitetin

 
   

Njohësve të proceseve politike nuk iu ka pëlqyer qasja e qeverisë për t`i fshehur temat që diskutohen në takime të rëndësishëm.

Analisti Shenoll Muharremi ka deklaruar se në atë takim është folur gjerë e gjatë për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe.

Sipas tij, qeveria është dashur të tregojë për këtë çështje.

“Dje kur janë takuar Kryeministri me Escobar dhe Lajcak kanë biseduar gjerë e gjatë për asociacionin, lloj lloj modalitetesh e detajesh. Mirë kanë bërë, se ne duhemi me përfundu at kapitull më shpejt që me u fokusu në gjëra si ekonomia, shërbimet publike të arsimit e shëndetësisë. Nëse kemi fat, në mbrojtje dhe teknologji e ndërmarrësi. Shumë detaje janë diskutuar mbrëmë. Dmth jo vetëm që është pranuar asociacioni, por po flasim çfare, me cilat tesha e kpuca”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebok.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë