Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Mujku: Pritej që në vendin ku u kidnapuan policët të ketë hetues edhe ditën e dytë, por s’ka pasur

 
   

Gazetarja Rina Mujku, ka folur rreth rrëmbimit të tre policëve në veri të Kosovës nga serbët.

Mujku tha se hetuesit ishin parë në ditën e rrëmbimit të policëve, por jo edhe një ditë më pas.

“Ditën e parë, përveç njësive speciale, ka pasur edhe pjesëtarë të KFOR-it që bënin matje, ka pasur edhe tri postblloqe të tjera të KFOR-it, kryesisht italian dhe amerikan, që kanë kontrolluar hyrje-daljet e rrugëve të tjera anësore, derisa janë bërë të gjitha filmimet e hetimet e nevojshme… Kemi pritur që do të ketë hetues edhe një ditë më pas, por nuk ka pasur hetues e zyrtarë policorë, madje as policë kufitarë që kanë qëndruar atje”, ka thënë Mujku.

Mujku potencoi se një ditë pas kësaj ngjarjeje nuk ka pasur as forca të policisë e as të KFOR-it në pjesën ku ndodhi rrëmbimi e deri te kufiri.

Ajo theksoi se policët kanë qenë duke u ushqyer në momentin që e kanë vërejtur dikë të dyshimtë teksa u është afruar dhe e kanë lajmëruar me radiolidhje bazën dhe kolegët e tyre, por që, sipas saj, ajo është ndërprerë pa arritur që saktësohet lokacioni.