Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Murati: Norma e inflacionit ka rënë në 2.4 përqind në korrik, Kosova qëndron më së miri krahasuar me vendet e rajonit

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka thënë se edhe në muajin korrik, norma e inflacionit ka vazhduar ngadalësimin duke rënë në 2.4 përqind.

Sipas Muratit, në krahasim me vendet e rajonit, Kosova qëndron me së miri.

“Edhe në muajin korrik norma e inflacionit ka vazhduar ngadalësimin duke rënë në 2.4%, sipas shifrave të publikuara nga ASK këtë javë. Përkundër sfidave të vazhdueshme, në krahasim me vendet e rajonit Kosova qëndron më së miri”, ka shkruar Murati.


Related posts
Lajme

Kërcënime nga ‘Brigadat e Veriut’ - ja kush fshihet prapa tyre!

Lajme

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

Lajme

Osmani: Policia së pari, nëse na sulmon Serbia hynë KFOR-i

Lajme

Rekord në Francë, muaji shtator më i ngrohtë që nga 1900