Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Në kërkim të rrënojave të Titanikut, miliarderi britanik bëri paralajmërimin e frikshëm para zhdukjes së tij

Një miliarder britanik, i cili dyshohet të jetë në bordin e nëndetëses turistike të zhdukur Titanic, shkroi një postim të fundit duke paralajmëruar për kushtet e motit temperament përpara misionit.

Miliarderi Hamish Harding, i cili më parë ka udhëtuar në Challenger Deep deri në fund të oqeanit dhe në Blu Origin të Jeff Bezos në hapësirë, postoi në Instagram të dielën për të njoftuar se do t’i bashkohej ekspeditave OceanGate për misionin e tyre Titanic.

Kjo ishte hera e fundit që ai postoi përpara se të dilte lajmi se zhytësja mungon diku në Oqeanin Atlantik.

Në postimin e tij të frikshëm të fundit përpara misionit, Harding tha se do të ishte “misioni i parë dhe i vetëm me njerëz në Titanikun në 2023”.

Aviatori britanik tha se kjo ishte për shkak të “dimrit më të keq në Newfoundland në 40 vjet”, por hapja e një “dritare të motit” çoi në përpjekjen e misionit për një zhytje të hënën.

Ai nënshkroi duke thënë: “Më shumë përditësime të ekspeditës për të ndjekur NËSE moti mban!”

Që atëherë, babai i dy fëmijëve nuk është dëgjuar më.

Brian Szasz, konfirmoi se njerku i tij Harding ishte në bordin e anijes kur ajo u zhduk.

“Hamish Harding, njerku im, është zhdukur në nëndetëse. Mendime dhe lutje”, ka shkruar ai në Facebook, duke shpërndarë foto dhe artikuj familjarë.

“Mendime dhe lutje për nënën time dhe Hamish Harding,” shtoi ai.

Në një postim vijues, ai shtoi: “Mendime dhe lutje për njerkun tim Hamish Harding pasi nëndetësja e tij është zhdukur duke eksploruar Titanikun. Misioni i kërkim-shpëtimit është duke u zhvilluar.”

Miliarderi britanik Hamish Harding postoi në rrjetet sociale i emocionuar nga vizita e rrënojave të Titanikut.

Në një deklaratë, një zëdhënës i Zyrës së Jashtme, Komonuelthit dhe Zhvillimit të Mbretërisë së Bashkuar tha: “Ne jemi në kontakt me familjen e një britaniku pas raportimeve për një nëndetëse të zhdukur në brigjet e Amerikës së Veriut”.

CEO i OceanGate Expeditions, Stockton Rush dhe eksploruesi i njohur francez nënujor Paul-Henri Nargeolet, gjithashtu dyshohet se janë në mesin e atyre në bord, sipas Sky News.

View this post on Instagram

A post shared by Capt. Hamish Harding (@actionaviationchairman)