Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Në Mitrovicën veriore shok bomba u hodh para kafenesë ku ishin deputetë të opozitës serbe

 
   

Një shok bombë është hedhur të hënën gjatë natës para një restoranti në Mitrovicën veriore, ku ishin ulur deputetët e opozitës në Serbi, Aleksandar Jovanoviq Çuta, Danijela Nestoroviq dhe Miroslav Aleksiq.

Siç shkruan portali serb Kossev, ata ishin ulur në kafenenë e Hotelit BB në atë qytet kur ndodhi ngjarja.

Përfaqësuesit e opozitës, Miroslav Aleksiq dhe Aleksandar Jovanoviq Çuta, kanë qëndruar sot në Zveçan, ku, siç thonë ata, kanë ardhur për të përkrahur serbët e Kosovës.

Ata theksuan se është momenti i fundit për zgjidhjen e problemit në veri të Kosovës.

Pas deklaratave të shkurtra për një numër të vogël të mediave, 4-5 qytetarë kanë reaguar dhunshëm, ndërsa pjesa tjetër e turmës e ka ndjekur me qetësi. 

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Hajrizi për dështimet në PISA: Nuk ka pasur përgatitje të duhur për këtë test

Lajme

Gërvalla me rrëfim pak më ndryshe – kujton babanë e saj Jusufin: Dhjetori për mua ka shije të keqe

Lajme

Publikohet fotografia e fundit e Liridona Ademajt disa orë para vrasjes

Lajme

Babai i Naim Murselit mohon që djali i tij të jetë biseksual