Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Nënkryetari i AAK-së: Nëse bëhet Asociacioni, kurrgjë s’e gjen Kosovën, veç më mirë bëhet

 
   

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëherësh edhe kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka thënë se as Amerika e as Evropa nuk po kërkon favore për vete, por për ne.

Gjini tha se i është mbushur mendja popullit se nëse realizohet Asociacioni, shkatërrohet Kosova.

Sipas tij, është e kundërta e kësaj, pasi që siç tha ai, bëhet “veç më mirë”.

“Na ia kemi mushë menën popullit të Kosovës që me bo një Asociacion, shkatërrohemi na krejt, prej Kaçanikut deri në Mitrovicë, shkatërrohet krejt Kosova.”, tha Gjini.

“Po është rrenë, është mit, kurgjo nuk e gjen Kosovën veç bohet ma mirë. Se atëherë e shtrinë sovranititetin”, tha ai.

 
 
 
 
 

Related posts
Lajme

Shqiptarët nderojnë Afrim Bunjakun në Uashington, i pranishëm edhe William Walker e kreu i ushtrisë shqiptare

Lajme

FSK-ja u vu në gjendje gatishmërie, Ministri Maqedonci jep detaje

Lajme

Trupat e terroristëve të vrarë sot iu dorëzohen familjarëve

Lajme

Krasniqi: Hipokrizi dhe tallje me popullin deklaratat e Kurtit se ka rritje ekonomike