Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Nuk ka kuorum, përfundon seanca

Ka përfunduar seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, në mungesë të kuorumit në vendimmarrje.

Pas miratimit të një sërë projektligjesh gjatë seancës së enjtes, mazhoranca nuk mundi të sigurojë kuorumin e mjaftueshëm për miratimin e Projektligjit për mbrojtjen e konsumatorit, ku përkundër disa tentimesh nuk pati vota për miratimin e tij.

Kjo bëri që kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca të mbyll punimet e seancës së sotme.

Derisa pikat e mbetura në rend të ditës pritet të vazhdojnë në seancën e radhës

Related posts
Lajme

Këta janë të dyshuarit për vrasjen e 14-vjeçares maqedonase

Lajme

Policia po e ruan argjendarinë, pronari i së cilës u arrestua lidhur me grabitjen në Suharekë

Lajme

Persona të panjohur e sulmojnë fizikisht dhe ia vjedhin telefonin e kuletën

Lajme

Maqedoni e Veriut, gjendet e vdekur 14-vjeçarja e zhdukur që nga e hëna