Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

“O ti je Presidentja ma e mirë që e kemi pasë deri tani”, qytetarja befason me fjalët e saj Vjosa Osmanin

Në kuadër të vizitave nëpër komuna të Kosovës, këtë të premte, presidentja Vjosa Osmani ka qëndruar në Klinë.

Aty e para e shtetit u prit nga kryetari i Komunës, Zenun Elezaj, që këtë takim e shfrytëzoi për të kërkuar më shumë investime në atë zonë.

Njëri nga projektet që i pari i kësaj komune e përmendi ishte problemi me ujë të pijshëm, për çka mori premtime nga presidentja që do të bëhet më tepër në atë drejtim.

Osmani nuk i harroi as përmbytjet e para disa javëve në Klinë, për çka po ashtu u zotua se do të përgatitet një plan në parandalimin e vërshimeve duke ruajtur kështu edhe lumenjtë për të cilët tha se ia shtojnë bukurinë qytetit të Klinës.

Pas takimit me të parin e komunës, presidentja Osmani, vazhdoi takimet me qytetarë e biznese.


Related posts
Lajme

​Një metër dru po shitet deri në 65 euro, qytetarët ankohen për çmimin dhe mashtrimet në matje

Lajme

Osmani dhe Taha flasin për njohjen e Kosovës nga shtetet e OIC-së

Lajme

Tensione në kufirin Liban-Izrael: Sulme me bomba tymuese

Lajme

Gërvalla takon kryediplomatin Gerapetritis: Greqia është aktor kryesor në rajonin tonë