Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

Osmani e uron Erdoganin për fitoren: Të forcohet partneriteti jonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka uruar Recep Tayyip Erdoğan për fitoren në zgjedhje.

“I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit Erdogan në fitoren e sotme. Ndërsa ju vazhdoni ta udhëheqni Turqinë drejt sukseseve të reja, mezi pres të punojmë së bashku për të ndërtuar mbi bashkëpunimin tonë të shkëlqyer”, ka deklaruar Osmani.

“Le të vazhdojë të forcohet partneriteti mes Kosovës dhe Turqisë”, thekson tutje presidentja.