Ads: Abonohu në Digitalb OTT 

Lajme

Osmani për Kelmendin: Grua që aktivizmin e saj politik e orientoi në dobi të luftës për liri e pavarësi

Vjosa Osmani, presidente e Kosovës Presidentja, ka përkujtuar ish-ministren e Drejtësisë Nekibe Kelmendin në 12 vjetorin e vdekjes.

Presidentja ka dkelaruar se politikanja dhe anëtarja e LDK-së ishte model i gruas që aktivitetin e saj politik e profesional e shndërroi në dobi të luftës për liri e pavarësi.

“Ajo ishte një grua e paepur dhe stoike. Qëndroi deri në fund pavarësisht humbjes tragjike të burrit dhe djemve të saj. Nekibe Kelmendi është modeli i gruas që aktivizmin politik e profesional e orientoi në dobi të luftës për liri e pavarësi. Ajo dha kontribut të çmuar edhe në jetën institucionale pas luftës.

Një bashkëpunëtore e presidentit historik dr. Ibrahim Rugova, e cila la pas një trashëgimi të bujshme”

Related posts
Lajme

Kimete Berisha: I vdekuri duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

Gashi për Radoiçiqin: Mund të arrestohet në Serbi dhe përmes Interpolit të transferohet në Kosovë

Lajme

Kimete Berisha: I vdekur duhet të lihet i qetë, së paku 40-të ditë

Lajme

“Edhe e pranuat Asociacionin edhe na prishët me amerikanët” – Kërquki gozhdon Mujën e VV’së