Home Blog Page 3645

Me flokë të gjata e kaçurrela, Agnesa Vuthajn s’do ta njihni

0

Ka një kohë të gjatë që ajo i mbanë flokët e shkurtra dhe ka preferuar të qëndrojë në atë stil.

Por Agnesa Vuthajn, ish Miss Shqipërinë e po ashtu pjesëmarrëse në Miss Universe, mezi e njohëm me pamjen e re.

Bukuroshja shqiptare, e njohur edhe si një grua biznesi meqë ka një linjë të saj veshjesh dhe bizhush, ka publikuar një seri të imazheve në Instagram, ku shfaqet me flokë të gjatë dhe kaçurrela.

E neve na duhet t’i themi se kështu po i shkuakan fort, andaj rriti flokët Agnesa!!!

Një arratisje: Alaudin Hamiti zgjedh këtë vend të pazakontë ta festojë ditëlindjen

0

I është bërë një jetë e tërë në skenë e televizion. E nisi qysh në moshë të re ndërsa tani Alaudin Hamiti, ka bërë karrierë të bujshme televizive duke qenë prezent në emisione e si drejtor i platformës televizive ARTMOTION e aktualisht edhe si moderator i emisionit Nd’rrimi i Natës në Klan Kosova.

Edhepse të përçon ndjesinë se jeta i ka ngelur në të 20-tat me energjinë që përcjellë dhe stilin e veshjes e po ashtu të qenit një person shumë i relaksuar në televizion, Alaudini që shkurt nga të gjithë thirret ‘Din’, i ka kaluar moti të 30-tat e është afër të 40’ve.

Hamiti ka mbushur 38 vjet, ndërsa për ditëlindje ai vendosi të arratiset në Telaviv të Israelit me bashkëshorten e tij Yllka Hamitin, me të cilën ka edhe tre fëmijë: Binjakët Noelin e Maelin dhe vajzën Evën.

Në këtë udhëtim e po ashtu një vend interesant për ta festuar ditëlindjen apo jo, ai është “arratisur” vetëm me bashkëshorten e tij Yllkën – dhe siç duket do jetë një udhëtim goxha romantik!

 

 

 

A e ka rrahur ndonjëherë babai? Ermal Fejzullahu rrëfen sherret e tij (VIDEO)

0

Një fëmijë sherr siç e mbajmë në mend të gjithë nga “video kasetat” e viteve të 90-ta.

Ermal Fejzullahu aso kohe këndonte e luante pjesë të vogla në skeçe me babain e  tij, artistin e njohur Sabri Fejzullahun.

Por cili është raporti i Ermalit me babain e a e ka rrahur ndonjëherë ai?

Këtë Ermali e tregon këtë të hëne në Nd’rrimin e Natës në Klan Kosova, në një intervistë me Alaudin Hamitin ku ai rrëfen shumëçka nga jeta e tij personale. /Prive.al

“Është fans i imi?” – Adelina Tahiri s’e njohu Olti Currin, gazetari s’e kursen përgjigjen thumbuese

0

Një debat “Virtual” me thumbime të njëpasnjëshme ka nisur në mes këngëtares Adelina Tahiri dhe gazetarit shqiptar Olti Curri.

Ishte Olti që ditë më parë, në një faqe shqiptare në Instagram la një koment “thumbues” për Adelina Tahirin, e cila kishte publikuar një fotografi me bashkëshortin, gjë që ajo e bën tepër rrallë.

Image result for olti curri

“Kush është bashkëshorti këtu?”, kishte shkruar Olti me ironi, duke supozuar se Adelina Tahiri nuk dallohej nga burri i saj sa i përket pamjes.

Ndërsa Prive e kontaktoi Adelina Tahirin për të marrë një deklaratë nga ajo, lidhur me këtë koment të gazetarit Curri.

Kush është ky? Ndonjë fans? Apo do që të bëjë emër në krah të të tjerëve? S’e njoh, kam fansa shumë. Shumë dashuri për të”, ka thënë Adelina Tahiri në përgjigjen e saj për Prive.

Ndërsa përgjigja e Oltit nuk ka vonuar. Gazetari sërish e ka thumbuar këngëtaren duke e krahasuar me artistin bullgar Azizin i cili është i njohur për stilin kontrovers dhe paraqitjet bizare publike. /Prive.al

Mimoza Shkodra publikoi këngën e re dhe ja çfarë i thonë koleget e estradës

0

Pasi u nda nga i fejuari i saj, këngëtari Seldi Qalliu, Mimoza Shkodra ka qenë shumë e përkushtuar në karrierën e saj me koncerte, e tani befas publikoi edhe një këngë të re me videoklip.

Kënga e re e saj quhet “Mu ma le fajin”, e një tekst si ai, na bëri të mendojmë se kënga është një dedikim personal i saj.

Kjo këngë e cila u lansua dje ka marrë edhe komente, derisa këngëtarja është komplimentuar nga koleget e saja këngëtare edhe në Instagram.

“Të lumtë e suksese”, i shkruan Shkurte Gashi, ndërsa Ryva Kajtazi e ka uruar këngëtaren për projektin e ri. /Prive.al

Në foton e fundit që publikoi Dafina Zeqiri po duket shumë “gangsta”

0

Seria e fundit e imazheve që publikoi në Instagram, e sjellë këngëtaren Dafina Zeqiri krejt më ndryshe na se jemi mësuar ta shohim.

E mbuluar nga tatuazhet, me flokët e shkurtra dhe një stil shumë sportiv në veshje, këngëtarja duket se ka filluar të ndërrojë ngapak stil.

Fotografia e fundit që ajo ka publikuar, është tejet interesante dhe të kap vëmendjen menjëherë.

E veshur në atlete sportive, duke ekspozuar këmbët e bonifikuara dhe të mbuluara me tatuazhe, Dafina ka pozuar pranë një makine shumë luksoze. /Prive.al

Ha sa të dojë dhe s’e çan kokën, Bebe Rexha publikon fotografinë me qesharake të vetes

0

Njëra ndër të paktat këngëtare që ka folur për trupin dhe i ka inkurajuar vajzat e reja që ta pranojnë e ta duan veten ashtu siç janë e edhe me ca kilogramë më tepër, e të mos bien pre e presioneve sociale që kërkon nganjëherë të përmbushen standarde bukurie që për dikë janë të pamundura.

Këngëtarja e famshme Bebe Rexha, ka thënë se asaj i pëlqen të hajë shumë dhe se e di që e tëra që ha i ndikon në kilogramë, megjithatë s’do jetë asnjëherë një vajzë me figurë të hollë.

Madje ajo bën edhe shaka me veten e saj në rrjete sociale. Këngëtarja ka publikuar një fotografi të vetën në Instagram, ku është zënë paparacci duke ngrënë e më pas, duke marrë poza të palakmushme, nga ato që ne të gjithë bëjmë kur e kemi tepruar me ushqim. /Prive.al

Lajm i keq për fansat shqiptarë të ‘Big Brother’?

0

Ka mbi një vit që pritet e paralajmërohet.

Reality-shoë ‘Big Brother’ në formatin me të famshëm në Shqipëri u shty në vazhdimësi teksa ditën e sotme, u raportua se përfundimisht ‘Big Brother VIP’ është anuluar.

Ishte Blitz.al portali që dha lajmin nën arsyetimin e kostos së madhe buxhetore.

Por, e vërteta nuk dihet akoma pasi Anabel, e ka thënë të kundërtën.

Sipas portalit në fjalë, BB VIP është në përgatitje e sipër dhe madje po punohet edhe në skenografitë. Autor do jetë Ledion Liço.

Një version i tillë ka goxha sens për faktin se vetëm pak ditë më parë, prezantuesi i njohur në prononcimin ku u përshëndet me ‘The Voice’ pas tetë vitesh, tha se do rikthehet me një emër që publiku e do shumë.

Kë do publiku më shumë se Big Brother? Neve s’na kujtohet tjetër format… /Prive.al

Kënga e sapo publikuar e Mimozës, personale për Seldin?

0

Këngëtarja Mimoza Shkodra është rikthyer me një projekt të ri.

Në të parën këngë pas ndarjes nga Seldi Qalliu këngëtarja vjen melankolike.

Projekti titullohet ‘Mu ma le fajin’ dhe është punuar nga Alandy i Max Production, me tekst të 2Step e orkestrim të Marsel Gungës.

Fabula e një raporti në të cilin Mimoza s’fal dhe flet për shumë kujtime në histori të dështuar të dashurisë ka bërë që të mendohet nëse kjo këngë është personale, dedikim për Seldin.

Ndiqeni të plotë më poshtë dhe na thoni përshtypjet tuaja. /Prive.al

E kritikuan se nuk këndoi live: Kush i doli në mbrojtje Ritës?

0

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka qenë e ftuar speciale në ‘Macy’s Thanksgiving Day Parade’,  ku performoi një nga këngët e saj të fundit.

Mirëpo,  duke qenë se performanca nuk ishte ‘live’ pati mospërputhje të fjalëve me muzikën në sfond dhe për këtë Rita u kritikua nga ndjekësit e saj në rrjetet sociale.

Ai që i ka dalë në mbrojtje këngëtares është artisti John Legend, i cili ka sqaruar gjihçka në ‘Twitter’.

“Të gjithë duhet të këndojmë në ‘playback’ gjatë kësaj parade, sepse nuk ka kapacitet të mjaftueshëm për të përballuar të gjithë mjetet teknike që duhen për të kënduar ‘live’”, shkruan Legend.

Ndërkohë, Rita ka shtuar më tej se ndihet keq për këtë moment dhe se performancat e saj janë 100% live.