Home Blog Page 3942

E habitshme, prindërit me ngjyrë, por binjakët lindin të ”bardhë si bora”

0
E habitshme, prindërit me ngjyrë, por binjakët lindin të ”bardhë si bora”

Prindërit me ngjyrë të cilët kanë sjellë në jetë binjakë albinë kanë rrëfyer se përballen shpesh me talljet dhe spekulimet e njerëzve të panjohur.
Ata akuzohen kryesisht ose për tradhti ose për faktin se fëmijët nuk janë biologjikisht të tyret.

Christin dhe Russell Lewis nga New Jersey, pranuan që shpesh marrin komente fyese nga kalimtarët që nuk e kuptojnë se pse binjakët e tyre dyvjeçarë Nolan dhe Savannah kanë lindur me gjendjen gjenetike.

37-vjeçarja, Christin tregon:

Njerëzit mendojnë se e kam tradhtuar burrin tim për të pasur bebe të bardha.”

Nëna e dy binjakëve rikujtoi gjithashtu se një koleg i saji e kishte pyetur të shoqin nëse i kishte bërë foshnjat me një grua të bardhë.

Kështu, duke i ardhur në majë të hundës, Christin vendosi t’u drejtohej të gjithëve:

Dua të bëj një njoftim për shërbimin publik: jemi besnikë, nuk e kemi tradhtuar njëri-tjetrin, dhe nuk kemi përdorur surrogat. I kam mbajtur këto foshnja për nëntë muaj në bark.”

Prindërit po planifikojnë gjithashtu që fëmijët t’i mësojnë nga shtëpia dhe mos t’i çojnë në shkollë në mënyrë që të shmangin talljet e mundshme nga shokët.

Prindërit pa dyshim që u tronditën kur fëmijët e tyre lindën me lëkurë të zbehtë dhe me sy të bardhë. Flokët e Nolan tani janë bjonde platini, ndërsa Savannah i ka ngjyrë të kuqerremtë.

Albinizmi është një grup i çrregullimeve të trashëguara të karakterizuara prodhimi i pakët ose mosprodhimi i melaninës në lëkurë, në flokë dhe në sy.

Tuna e largoi vjehrrën nga shtëpia? Foto e fundit zbulon gjithçka

0

Tuna së fundmi ishte kryefjalë e medias.

U nis me rrëfimin ekskluziv për Prive e vazhdoi në ‘Xing me Ermalin’ mbi raportet në familjen Berisha.

Më pas, në portale u raportua se Tuna nuk qëndron mirë jo vetëm me Robertin dhe Norën por as me vjehrrën, nënën e Patrisit.

Por, një fotografi e postuar para pak minutash në rrjete sociale, e thotë të tërën.

Në të, nëna e Patrisit shihet me nipin, Tianin në shtëpi, krah edhe dados filipineze që kujdeset për të birin e Tunës.

Me këtë postim, këngëtarja ka dërguar mesazhin e qartë se në raportimet mediale të ditëve të fundit, nuk ka asgjë të vërtetë për raportin me vjehrrën. /prive.al

 

Pas vrasjes në ish-bllok, dalin dëshmitë e prindërve të Elvana Gjatës

0

Midis dëshmive të marra për ngjarjen në ish-Bllok,  janë edhe ato të prindërve të Elvana Gjatës.

Fatmir Gjata, i ati i Elvana Gjatës, ka deklaruar se kishte kohë që se kishte takuar të bijën.

‘Elvanën kam rreth 2 javë që e kam takuar, ajo shoqërohej shpesh me Mevjol Bilon, pasi bashkëshortja e ka nip, me Ervin Matën ka rreth 1 vit që bashkëjeton’.

Donika Gjata, nëna e këngëtares ka thënë së është takuar për herë të fundit më datë 03.10.2018.

‘I është marrë deklarim që tregon rrethanat e hetimit shtetasit Fatmir Gjata, i cili është i ati i shtetases Elvana Gjata, ku ndër të tjera ka deklaruar se Elvanën ka rreth 2 javë që e ka takuar, ajo shoqërohej shpesh me Mevjol Bilon, pasi bashkëshortja e tij e kishte nip, dhe se me shtetasin Ervin Mata e bija e tij ka rreth 1 vit që bashkëjeton.

‘I është marrë deklarim që tregon rrethanat e hetimit shtetases Donika Gjata, e cila ndër të tjera ka deklaruar së është takuar për herë të fundit me bijën e saj më datë 03.10.2018, ka njohje me Ervin Matën pasi ky i fundit ka rreth 1 vit që bashkëjeton me vajzën e saj, gjithashtu shtetasin Mevjol Bilo e ka nip të sajin’, thuhet në dosjet e Prokurorisë, shkruan syri,net.

Moderatorja e njohur e ekranit kosovar SHTATZËNË!

0

Moderatorja e njohur e ekranit kosovar po bëhet nënë për të dytën herë!

Fjala është për moderatoren e lajmeve në Klan Kosova, Jehona Bajrami Gashi.

Në intervistën 60 sekondëshe për Prive, ajo ka zbuluar këtë detaj dhe shumë të tjerë nga vetja.

Jehona dhe zëvendëskryeministri Dardan Gashi do bëhen prindër të një vajze apo sërish të një djali?

Video e mëposhtme ju sjell detajet.

Meri Shehu ka një paralajmërim: Kjo shenjë duhet të bëjë shumë kujdes këtë muaj

0

Astrologia e njohur Meri Shehu, ka parashikuar ditë jo të mirë përgjatë këtij muaji për shenjën e Bricjapit.

“Shenja që duhet të bëjë më shumë kujdes gjatë muajit nëntor, është ajo e Bricjapit”, shprehet ajo.

Bricjapi kanë marrë shumë energji dhe ka ardhur momenti ta akulmulojnë në meditim, punë krijuese, në plane, do tërhiqen pak nga skena, do mendojnë për hapin e radhës.

Janë në këtë pozicion për shkak të periudhës përgatitore.

Duhet të jenë të vëmendshëm në marrëdhëniet e paekuilibruara sepse duhet t’i zgjidhin me kujdes.

Mund të humbin ndonjë vend superior pune./a.k/noa.al/

Këngëtarja shqiptare shtatzënë për herë të parë

0

Një lajm i mrekullueshëm vjen nga këngëtarja Anjeza Shahini.

Ajo është në pritjen e ëmbël dhe këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në rrjetin social Instagram.

Duke kërkuar ndjesë për mungesën disa javore në rrjete sociale, ajo ka deklaruar që arsyeja është pritja e ëmbël, tashmë në javën e 20-të.

Në muajin Shtator, ajo festoi tre vjetorin e martesës me diplomatin anglez, me të cilin shijon vite të romancës dhe jetesës në Mbretërinë e Bashkuar. /Prive.al

21 vjet të martuar: Divorcohet çifti i famshëm

0

Scottie dhe Larsa Pippen kanë paraqitur dokumentet për divorc për herë të dytë.

Sipas TMZ, Larsa paraqiti dokumentet të premten në qytetin e New York, transmeton Klan Kosova.

‘Ne të dy jemi përpjekur shumë për një kohë të gjatë për të qenë bashkë por përfundimisht kemi ardhur në përfundim se është më mirë që të jetojmë të ndarë. Ne kemi shumë kujtime të mahnitshme bashkë, mbetemi miq të mirë dhe e duam shumë njëri-tjetrin. Katër fëmijët tanë kanë qenë gjithmonë prioriteti ynë’, tha Larsa në një deklaratë për The Blast.

Çifti paraqiti dokumentet për divorc në vitin 2016, por u pezullua gjatë vitit të kaluar.

Scottie dhe Larsa u martuan në vitin 1997 dhe kanë katër fëmijë.

Upsss: Skerdi ka disa fjalë për Renato Mekollin

0

Këngëtari me prejardhje nga Shqipëria, Skerdi, pati disa fjalë për të famshmin Renato Mekolli – shefi i kuzhinës më të njohur ‘Hell’s Kitchen’ tashmë edhe në Shqipëri.

Shumë prej jush e dini që Renato është jashtëzakonisht i rreptë kur bëhet fjalë për disiplinë në kuzhinë.

Pikërisht për këtë, e ka komentuar Skerdi.

Këngëtari bëri disa instastory mbrëmë, njëra prej tyre ra në sy.

‘Gangsteri më i madh për momentin’, shkroi Skerdi me shaka, në momentin kur Renato po i kritikonte skuadrat.

‘Hell’s Kitchen’ është program i krijuar nga Cedi Grodon Ramsey, i nominuar tre herë për çmimet Emmy Awards, dhe tani vjen si patentë e blerë në ekranin e Top Channel, me Renato Mekollin.

E pyesin për këngën e re, kjo është përgjigjja e Taynas

0

Pas hitit ‘Doruntina’ – Tayna së shpejti lëshon këngën e re.

Këtë e ka bërë të ditur përmes Instagramit, konkretisht opsioninit pyetje/përgjigje, ku padyshim fansat e pyeten rreth projekteve të reja.

‘Hiti tjetër kur po vjen’, ishte pyetja e një fansi, ndërkaq rep-artistja u përgjigj: ‘Shumë shpejt’.

Tayna nuk dha detaje shumë, mirëpo ajo që dihet është se edhe kësaj radhe, bashkëpunëtori i saj për këngën e re do të jetë Cricket.

Kënga e saj e fundit ka arritur miliona klikime në youtube dhe mori mijëra komente pozitive për shkak se erdhi pak më ndryshe se herë të tjera./Prive.al

Vesa Luma po rikthehet pranë fansave por kësaj radhe më ndryshe

0

Vesa Luma është kthyer në Prishtinë për pak kohë.

Këngëtarja e cila jetoi për një kohë në Australi, bashkë me bashkëshortin Big Basta dhe djalin e tyre, do të qëndrojë disa ditë në vendin e saj dhe gjatë kësaj kohe do të jetë pranë fansave të saj edhe pse pak më ndryshe.

Përmes një fotografie të postuar në Instagram, Vesa bëri me dije se do të fillojë me një program në një radio në kryeqytet.

‘Jam e lumtur qe gjate kohes qe do te qendroj ne Prishtine, do te rifilloj programin qe me ka dhene nje energji teper te mire #GlamGold, cdo te shtune dhe te diele nga ora 12:00 deri ne oren 13:00. Falemderit nga zemra @glamradio qe ma besuan ëeekendin per te qene ma afer me ju, me hitet me te njohura nder vite..jom shume exited qe me ne fund do te komunikojme bashke’, ka shkruar këngëtarja nën foto./Prive.al