Ads: Merr BB VIP Falas me Premium 12 Mujore

Lajme

“Pagoi paratë”, gazetari i njohur shokon me deklartën ‘bombë’: Video iu ofrua Safetit ta zhdukte, por…

Gazetari Ferdinand Dervishi ishte i ftuar këtë të shtunë në emisonin Review në Euornews Albania, ku foli në lidhje me videoskandalin që çoi pas hekurave ish-kryebashkiakun e Kukësit Safet Gjici.

Dervishi tha se video është bërë me qëllimin e vetëm për t’i bërë shantazh ish-kryebashkiakut dhe për të përfituar shuma të majme parash.

Sipas tij, Gjici i ka paguar paratë dhe këtë e vërteton mënyra si u publikua video.

Video nuk ishte autentike por e filmuar nga lart, çka sipas gazetarit është një justifikim për t’i thënë Gjicit pasi i morën lekët që nuk e kemi publikuar ne, por na e vodhën.

“Ajo që është më e besueshme është që kjo video të jetë ofruar Safetit që të zhduket. Pasi kështu veprohet rëndomtë në Shqipëri, bëhet një video dhe i ofrohet personit për t’i marrë para. S’është çudi që dhe Safeti të ketë paguar dhe rëndë për këtë pjesë. Pse e mendoj këtë gjë? Sepse kur doli video, ajo duket sikur është vjedhur nga dikush, nga një person në një pikë montazhi dhe dikush që vjedhurazi e paska marrë. Ky është një inskenim për t’i thënë Safetit pasi i kanë marrë dhe lekët, për mendimin tim “që kjo video na doli nga kontrolli”. Supozojmë se Safeti ka paguar, atëherë si do justifikohen personat që nxorën këtë videon. Kjo video del vetëm nëse ata thonë që na e vodhën. Mënyra si është bërë video fshehurazi është një justifikim që “ja na e vodhi dikush dhe ne nuk e dimë kush na e mori dhe publikoi”, tha Dervishi.